تبلیغات
لاله های سرخ(شهداء آبپخش) - مطالب دی 1392

لاله های سرخ(شهداء آبپخش)

اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ لاله های سرخ(شهداء آبپخش) خوش آمد میگویم ... اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

بزم دگری در دو جهان پیدا شد

از سوی خدا دو دسته گل اهدا شد

بوی گل صادق و محمد آمد

جشن نبی و عید گل زهرا شد

طبقه بندی: عمومی، مذهبی و مناسبتی،

[ شنبه 28 دی 1392 ] [ 06:35 ب.ظ ] [ محسن صمصامی ]

[ نظرات() ]


طبقه بندی: عمومی،

[ پنجشنبه 26 دی 1392 ] [ 08:19 ب.ظ ] [ محسن صمصامی ]

[ نظرات() ]


ای منتظران گنج نهان می آید
آرامش جان عاشقان می آید
بر بام سحر طلایه داران ظهور
گفتند که صاحب الزمان می آید

طبقه بندی: مذهبی و مناسبتی،

[ جمعه 20 دی 1392 ] [ 10:05 ب.ظ ] [ محسن صمصامی ]

[ نظرات() ]


 
مشرق- امام حسن عسكرى علیه السلام ـ به شیعیان خود ـ : شما را سفارش مى كنم به تقواى الهى و پارسایى در دینتان و كار و كوشش براى خدا و راستگویى و اداى امانت به كسى كه امانتى به شما سپرده است، نیكوكار باشد یا تبهكار.
و سجده طولانى و نیكو همسایه دارى ؛ زیرا محمّد صلی الله علیه و آله براى این امور آمده است.
در میان عشیره هایشان، نماز بخوانید، در تشییع جنازه هایشان، شركت ورزید، از بیمارانشان، عیادت كنید، حقوق آنان، را بگزارید؛ زیرا هرگاه فردى از شما در دینش، پارسا و در گفتارش، راستگو باشد و امانت را ادا كند و با مردم خوشخویى كند، گفته شود: این شیعه است و این، مرا شاد مى سازد.
از خدا پروا كنید و مایه آراستگى ما باشید، نه باعث ننگ و زشتى.
هرگونه دوستى را براى ما جلب كنید و هرگونه زشتى را از ما دور سازید؛ زیرا هر خوبى كه در حقّ ما گفته شود، ما اهل آن هستیم و هر بدى كه درباره ما گفته آید، نه چنانیم. ما را در كتاب خدا، حقّى است و با رسول خدا، خویشاوندیم و خداوند، ما را پاك شمرده است و جز ما، هر كس چنین ادعایى كند، دروغگوست.
خدا و مرگ را، فراوان یاد كنید و بسیار قرآن بخوانید و فراوان بر پیامبر صلی الله علیه و آله صلوات فرستید؛ زیرا صلوات بر رسول خدا صلی الله علیه و آله ده ثواب دارد.
آن چه را به شما سفارش كردم پاس دارید، شما را به خدا مى سپارم و بدرودتان مى گویم.


متن حدیث:

الإمام العسكریّ علیه السلام ـ لِشیعَتِهِ ـ : اُوصیكُم بِتَقوَى اللّه ِ ، وَالوَرَعِ فی دینِكُم ، وَالاِجتِهادِ للّه ِِ، وصِدقِ الحَدیثِ، وأداءِالأَمانَهِ إلى مَنِ ائتَمَنَكُم مِن بَرٍّ أو فاجِرٍ، وطولِ السُّجودِ، وحُسنِ الجِوارِ ، فَبِهذا جاءَ مُحَمَّدٌ صلی الله علیه و آله . صَلّوا فی عَشائِرِهِم ، وَاشهَدوا جَنائِزَهُم ، وعودوا مَرضاهُم ، وأدّوا حُقوقَهُم ، فَإِنَّ الرَّجُلَ مِنكُم إذا وَرَعَ فی دینِهِ وصَدَقَ فی حَدیثِهِ وأدَّى الأَمانَةَ وحَسَّنَ خُلُقَهُ مَعَ النّاسِ قیلَ: هذا شیعِیٌّ، فَیَسُرُّنی ذلِكَ. اِتَّقُوا اللّه َ وكونوا زَینًا ولا تَكونوا شَینًا ، جُرّوا إلَینا كُلَّ مَوَدَّةٍ وَادفَعوا عَنّا كُلَّ قَبیحٍ ، فَإِنَّهُ ما قیلَ فینا مِن حَسَنٍ فَنَحنُ أهلُهُ ، وما قیلَ فینا مِن سوءٍ فَما نَحنُ كَذلِكَ . لَنا حَقٌّ فی كِتابِ اللّه ِ وقَرابَةٌ مِن رَسولِ اللّه ِ وتَطهیرٌ مِنَ اللّه ِ ، لا یَدَّعیهِ أحَدٌ غَیرُنا إلاّ كَذّابٌ . أكثِروا ذِكرَ اللّه ِ وذِكرَ المَوتِ وتِلاوَةَ القُرآنِ وَالصَّلاةَ عَلَى النَّبِیِّ صلی الله علیه و آله ، فَإِنَّ
الصَّلاةَ عَلى رَسولِ اللّه ِ عَشرُ حَسَناتٍ . اِحفَظوا ماوَصَّیتُكُم بِهِ، وأستَودِعُكُمُ اللّه َ، وأقرَأُ عَلَیكُمُ السلام.


«تحف‌العقول، صفحه 487»
طبقه بندی: عمومی،

[ جمعه 20 دی 1392 ] [ 10:02 ب.ظ ] [ محسن صمصامی ]

[ نظرات() ]


 

فاطمه امشب به سامرّا عزا برپا کند

دیده را یاد امام عسگری دریا کند


ای خوش آن چشمی که امشب با امام عصر خود

خون دل جاری به رخ در مرگ آم مولا کند

طبقه بندی: مذهبی و مناسبتی،

[ پنجشنبه 19 دی 1392 ] [ 11:04 ب.ظ ] [ محسن صمصامی ]

[ نظرات() ]


طبقه بندی: مذهبی و مناسبتی،

[ یکشنبه 8 دی 1392 ] [ 11:36 ب.ظ ] [ محسن صمصامی ]

[ نظرات() ]


واژه فتنه دارای معانی و وجوه مختلفی است که در اصل، به معنی آزمودن بوده و برای جداسازی جنس اصیل از تقلبی به کار می‌رود.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آفرینش جهان و نحوه خلقت آدمی به گونه‌ای است که همواره با عوامل مختلفی مانند مشقت، گرسنگی، ترس، فقر، غنا، نعمت‌ها و ... تحت آزمایشات قرار می‌گیرد و هیچ انسانی از اصل فتنه در امان نمی‌باشد. فتنه دارای دو چهره مثبت و منفی است که با توجه به میزان معرفت و تقوای افراد تغییر می‌کند.

وقتی (از سوی خداوند) به پیامبر گرامی خدا حضرت محمد(ص) گفته شد: بزودی امّت تو گرفتار فتنه خواهد شد، مردم از ایشان پرسیدند: راه خلاص از آن چیست؟ فرمودند: "کتاب گرامی خدا، همان که باطل نه از پیش رو و نه از پشت سر بدو راه نیابد، چیزی که از سوی حکیمی ستوده نازل شده است. هر که علم را در جز قرآن بجوید، خداوند گمراهش کند1".

ایشان همچنین در حدیثی می‌فرمایند: "راستی که من از فتنه خوشی برای شما بیمناک‌ترم، تا فتنه سختی. شما به فتنه سختی درافتادید و صبر کردید، امّا دنیا شیرین‏ و خوش‏ منظر است2".

امام علی(ع) نیز در حدیثی راه خروج و رها شدن از فتنه‌های هر دوره و زمانی را اینگونه بیان می‌فرمایند: بدانید که هر کس تقوای الهی در پیش گیرد، خداوند برای او راه خروجی از فتنه‏‌ها و نوری در تاریکی‌ها قرار دهد3".

آن حضرت همچنین درباره این که در مواجهه با فتنه‌ها چگونه باشیم؟ توصیه بسیار زیبایی را در قالب یک تمثیل بیان می‌کنند و می‌فرمایند: "به گاهِ فتنه همچون شتر نر دو ساله باش که نه پشت و نیرویی دارد که بر او سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر دوشند4".

منابع احادیث:

1- تفسیر عیّاشی، جلد 11، صفحه6 - میزان الحکمه،458

2- الترغیب و الترهیب: 4/184/74 منتخب میزان الحکمة: 440

3- نهج البلاغة: الخطبة 183 منتخب میزان الحکمة: 440

4- نهج البلاغة: الحکمة 1 منتخب میزان الحکمة: 440

طبقه بندی: عمومی، مذهبی و مناسبتی،

[ شنبه 7 دی 1392 ] [ 11:12 ب.ظ ] [ محسن صمصامی ]

[ نظرات() ]