تبلیغات
لاله های سرخ(شهداء آبپخش) - عکس/ «آقا» در «کوت شیخ»

لاله های سرخ(شهداء آبپخش)

اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ لاله های سرخ(شهداء آبپخش) خوش آمد میگویم ... اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

به نقل از مشرق، شهر «خرمشهر» در چهارم آبان ماه سال 1359، پس از 35 روز مقاومت تحت فرماندهی «سید محمدعلی جهان آرا» در برابر ارتش متجاوزِ «صدام حسین»، سقوط کرد و به اشغال در آمد. تنها محله ی کوچکی از شهر با نان «کوت شیخ» در آن سوی «رودخانه ی کارون» در اختبار مدافعان شهر باقی ماند و کارون به خط تماس ارتش بعث و رزمندگان ایرانی تبدیل شد.
حدود شش ماه پس از اشغال شهر، حجت الاسلام والمسلمین «سید علی خامنه ای»، نماینده ی امام خمینی در «شورای عالی دفاع» و امام جمعه ی تهران، برای بازدید از محورِ «کوت شیخ» و ارزیابی مناطق اشغالی، به خوزستان سفر نمود. تصویری که پیش رو دارید، توسط «بهرام محمدی فرد» در همان سفر برداشته شده است.
در عکس، آیت الله «خامنه ای»، با لباس خاکی رنگ، به همراه «سید محمدعلی جهان آرا»فرمانده ی سپاه ناحیه ی «خرمشهر» با لباس سبز سپاه، در یکی از خانه های نیمه ویران «کوت شیخ» در حال بازدید از بخش های اشغالی «خرمشهر» هستند.
یک سال پس از ثبت این تصویر، خرمشهر به دست توانای رزمندگان اسلام آزاد شد، در حالی که «سید محمدعلی جهان آرا» و بسیاری از همرزمانش، بال در بال ملائک گشوده بودند.
روحمان با یادشان شادطبقه بندی: عمومی،

[ پنجشنبه 2 خرداد 1392 ] [ 12:50 ب.ظ ] [ محسن صمصامی ]

[ نظرات() ]