تبلیغات
لاله های سرخ(شهداء آبپخش) - آقای مطهری كربلای5 كجا بودی!؟

لاله های سرخ(شهداء آبپخش)

اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ لاله های سرخ(شهداء آبپخش) خوش آمد میگویم ... اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

اظهار نظر ناپخته علی مطهری به اعلام اسامی كاندیداهای احراز صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان واكنش جالب و بعضا طنز كاربران فضای مجازی روبرو شده است.

به گزارش رجانیوز، در حالیكه تلاش این روزهای علی مطهری برای گره زدن خود با موضوع كاندیداتوری هاشمی رفسنجانی چندان با استقبال وی و اطرافیانش روبرو نشده است، مواضع ناپخته این نماینده مجلس امروز و پس از اعلام نتایج كاندیداهای احراز صلاحیت شده، با دو واكنش ناپخته سیاسی موجی از واكنش‎های مختلف و عمدتا طنز را در شبكه‎های اجتماعی بوجود آورده است.

علی مطهری در اولین واكنش خود در مصاحبه اختصاصی كه خبرگزاری سازمان تبلیغات پیرامون همین موضوع با او ترتیب داده بود،‌ با ادبیاتی زننده و به دور از ادب عنوان كرد:« بنده پیشنهاد می کنم برای ارزیابی توان جسمی آقای هاشمی، یک مسابقه دو صدمتر بین ایشان و آقای جلیلی و یک مسابقه کشتی بین آقای هاشمی و آقای حداد برگزار کنند.»

وی در نامه‎ای ناپخته به رهبر انقلاب نیز تلاش كرد نحوه صدور حكم حكومتی را تبیین كند و بر همین اساس نوشت: « پیشنهاد می کنم با حکم حکومتی در تایید صلاحیت ایشان زمینه تحقق حماسه سیاسی مورد نظرآن رهبر عزیز را فراهم آورید و محذور احتمالی لزوم اقدام مشابه در باره آقای مشایی موجه به نظر نمی رسد زیرا قیاس این دو با هم قیاس مع الفارق است و رد صلاحیت به دلیل داشتن گرایش های فکری غیر اسلامی کار درستی است اما رد صلاحیت به دلیل منتقد بودن کار نادرستی است. اولی مشمول حکم حکومتی نمی شود و دومی مشمول می شود. برای جنابعالی آرزوی سلامت و توفیق بیشتر دارم.»

بدنبال انتشار این اظهارات، شبكه‎های اجتماعی با موجی از واكنش‎های منفی مواجه شد. بیشترین واكنش‎ها در این رابطه متعلق به كاربران شبكه اجتماعی گوگل پلاس بود.

كبری آسوپار یكی از كاربران پلاس در واكنش به مطلب علی مطهری نوشت:

چرا مطهری جرأت كرده جانبازی جلیلی را به سخره بگیرد؟!

مملكت روی پاهای قطع شده ی جانبازان استوار مانده، بعد یك فحاشی كه ما همه اش احترام پدرش را نگه می داریم، پای قطع شده ی كاندیدای جانباز ریاست جمهوری را به سخره می گیرد كه بگویید فلانی بیاید مسابقه ی دو!

پاهای قطع شده ی امثال سعید جلیلی است كه علی مطهری را سرپا نگاه داشته تا با وقاحت تمام، دهان به هر توهین و تحقیری بگشاید!

صرف نظر از آنكه به جلیلی رأی می دهم یا نه، او برای من انسان ارزشمندی ست؛ و اولین ارزش او برای من همان پایی ست كه ندارد؛ پایی كه برای اسلام و میهنش داده و مطهری كه از نام پدر نان می خورد، چه می داند ایستادن روی پای خود، خصوص پایی كه در بهشت جا مانده، یعنی چه!

حسن روزی‎طلب ضمن بازنشر یكی از سخنرانی‎های سعید قاسمی با عنوان «به‌جای آقای مطهری كربلای 5 كجا بودی!؟ » نوشت: جلیلی در کربلای 5 یک پایش را جا گذاشت؛ آقای مطهری كربلای 5 كجا بودی!؟

امیرحسین ثابتی یكی دیگر از كاربران پلاس نیز در واكنش به سخنان علی‎مطهری نوشت:

«1. علی مطهری كه این روزها به آب و آتش می زند تا هاشمی تایید صلاحیت شود؛ 20 مهر 1383 قبل از انتخابات نهم ریست جمهوری طی نامه ای خطاب به هاشمی نوشته بود:

آقای هاشمی! اكثر فرزندان و برخی نزدیكان شما در كارهای اقتصادی وارد شده‌اند و این امر در صورتی كه جنابعالی رئیس جمهور شوید، موجب افزایش شایعات خواهد شد. تحمل جنابعالی در مقابل انتقاد آشكار و مطرح در رسانه‌ها اندك است، اگرچه انتقادات خصوصی را راحت‌تر می‌پذیرید و این امر یك نقطه منفی برای یك رئیس جمهور است و باعث پیدایش گروه‌های سیاسی نیمه مخفی می‌شود.

2. امام علی علیه السلام: لا تَرَی الجاهِلَ اِلّا مُفرِطاً اَو مُفَرِّطاً،؛

جاهل را جز در حالت افراط و تفریط نمی بینی»

احسان صالحی نیز در صفحه خود در این زمینه نوشت: «وقتی هشت سال توی این مملکت جنگ بوده و جوانهای مردم جلوی توپ مستقیم تانک جون میدادند و تو آقازاده و بزرگ زاده باشی و یک روز هم جنگ رو ندیده باشی معلومه که امروز بایدم یک بچه بسیجی رو که جونش رو گذاشته کف دستش و رفته خط مقدم و اونجا هم پاش رو جا گذاشته و برگشته مسخره کنی.»

زهرا اچ بی، یكی از كاربران پلاس نوشت: «حالا مطهری واقعا فکر میکنه میتونست طرحهای درخشانش منجمله دفاعش از تفکیک جنسیتی دانشگاه ها و گشت ارشاد و اینا رو تو دولت هاشمی هم ادامه بده که هنوز نه به داره نه به باره با پای مصنوعی جلیلی جک میسازه؟»

علی نادری در صفحه خود در همین زمینه نوشت: «جلیلی آنروزی كه باید، یك پایش را داد تا علی مطهری با خیال راحت بشود «دكتر مطهری» و یك پای دیگرش را نگهداشت تا كیلومترها راهی كه هاشمی و خاتمی و روحانی عقب نشینی كرده بودند را بر گردد؛ جلیلی همین الان هم با همین پای یكدانه كیلومترها جلوتر است از اكبر و فائزه و مهدی!»

الیاس قنبری نیز در صفحه خود نوشت: «اینقدری که علی مطهری و احمد توکلی عصبانی و ناراحت اند خود هاشمی و مشایی ناراحت نیستن.»

این در حالی است كه صبح امروز نیز سایت احمد توكلی با انتشار متنی مفصل تصمیم اخیر شورای نگهبان در عدم احراز صلاحیت هاشمی را به چالش كشیده بود. در حالی که امام خمینی فرمودند هر کس مصوبه شورای نگهبان را کذا بخواند مفسد است.

طبقه بندی: عمومی،

[ چهارشنبه 1 خرداد 1392 ] [ 11:49 ب.ظ ] [ محسن صمصامی ]

[ نظرات() ]