تبلیغات
لاله های سرخ(شهداء آبپخش) - زندگینامه امام هادی(ع)

لاله های سرخ(شهداء آبپخش)

اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ لاله های سرخ(شهداء آبپخش) خوش آمد میگویم ... اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

شهادت امام هادی(ع) تسلیت باد

امام علی النقی(ع ) نیمه ذیحجه سال 212 هجری قمری متولد شد. پدر آن حضرت، امام محمد تقی(ع) و مادرش سمانه از زنان درست کردار پاکدامن بود.

نام آن حضرت علی و کنیه آن امام همام ابوالحسن است و از مشهورترین لقب‌های آن حضرت هادی و نقی را می‌توان نام برد.

امام هادی(ع ) پس از پدر بزرگوارش در سن هشت سالگی به مقام امامت رسید و دوران امامتش 33 سال بود. در این مدت حضرت علی النقی(ع ) برای نشر احکام اسلام، شناساندن مکتب و مذهب جعفری و تربیت شاگردان و اصحاب گرانقدر گام‌های بلند برداشت.

دهمین امام شیعیان نه تنها تعلیم و تعلم و نگاهبانی فرهنگ اسلامی را در مدینه عهده دار بود و لحظه‌ای از آگاه و آشنا کردن مردم به حقایق مذهبی نمی‌آسود ، بلکه در امر به معروف و نهی از منکر و مبارزه پنهان و آشکار با خلیفه ستمگر وقت یعنی متوکل عباسی آسایش نداشت.

دستگاه ستمگر حاکم از موضع فرهنگی و انقلابی امام پیوسته هراس داشتند و نامه حاکم مدینه و مانند آن نشان دهنده این هراس بود به همین دلیل متوکل امر کرد حاجب مخصوص وی حضرت هادی (ع ) را در نزد خود زندانی کند و سپس آن حضرت را در محله عسکر سال‌ها نگاه دارد تا همواره زندگی امام، زیر نظر دستگاه خلافت باشد که حدود 20 سال این زیرنظر بودن تداوم داشت.

این امام بزرگوار پس از گذشت یک سال از خلافت معتز در سامرا مسموم شده و به شهادت رسید و پیکر پاک حضرت در سامرا در خانه مسکونی حضرت به خاک سپرده شد.
طبقه بندی: مذهبی و مناسبتی،

[ سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 ] [ 11:00 ق.ظ ] [ محسن صمصامی ]

[ نظرات() ]